Wizyta w Kępnie


Od spotkania z przedstawicielami samorządu lokalnego Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka rozpoczęła wczorajszą wizytę w Powiecie Kępińskim. Rozmowa z Burmistrzem Kępna Panem Piotrem Psikusem oraz wójtem gminy Trzcinica Panem Grzegorzem Hadzikiem była okazją do omówienia tematów związanych z problemami, oraz wyzwaniami stojącymi przed jednostkami samorządu terytorialnego. Pani Poseł poinformowała również o możliwościach, jakie niesie ze sobą Plan Inwestycyjny dla Europy, czyli tak zwany Plan Juncera.
Nie zabrakło także okazji do rozmowy z przedstawicielami lokalnych mediów. W wywiadach udzielonych Radiu Sud i Twojemu Pulsowi Tygodnia Europosłanka wspomniała o sprawach, którymi zajmuje się obecnie Parlament Europejski, jak również odniosła się do bieżącej polityki krajowej. Podkreślała również, że powiat kępiński, jako najbardziej wysunięty na południe fragment Wielkopolski zasługuje na lepsze poznanie przez mieszkańców województwa wielkopolskiego i powinien częściej chwalić się swoimi sukcesami wśród których jest również jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w naszym regionie.
Na zakończenie wizyty Pani Poseł Krystyna Łybacka spotkała się ze słuchaczami kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas rozmowy Europosłanka opowiadała o pracy Parlamentu Europejskiego, a także wspominała o licznych działaniach i inicjatywach na rzecz seniorów, które realizuje na terenie całej Wielkopolski.

© 2001-2014
Biuro Poselskie Krystyna Łybacka. ·

Konto na Twitter.com
Zaprasamy na nasz kanał: