Sesja plenarna w Starsburgu

Debata o Brexicie z Tuskiem i Junckerem, koniec blokowania filmów w Internecie na terenie Unii Europejskiej oraz relokacja uchodźców to tylko niektóre z tematów, którymi zajmą się Europosłowie podczas zaczynającej się w tym tygodniu sesji plenarnej w Strasburgu.

NEGOCJACJE W SPRAWIE BREXITU

W środę rano posłowie ocenią wyniki posiedzenia Rady Europejskiej, na którym zatwierdzono wytyczne dotyczące negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie jej wystąpienia z UE. W debacie wezmą udział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker.

FILMY I TELEWIZJA W SIECI BEZ GRANIC

Obywatele UE podróżujący za granicę często nie mogą skorzystać tam z wykupionych w swoim kraju usług dostępu do treści internetowych, takich jak filmy, seriale telewizyjne, muzyka, gry lub widowiska sportowe. Dzięki nowym przepisom użytkownicy z UE, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

Debatę zaplanowano na środę, głosowanie na czwartek.

RELOKACJA UCHODŹCÓW

Parlament ponowi wezwania, aby państwa członkowskie przeniosły uchodźców z Grecji i Włoch do innych krajów w UE, zgodnie z porozumieniem z września 2015roku. Mimo że państwa członkowskie UE zobowiązały się do przeniesienia 160 000 uchodźców z Włoch oraz Grecji do września 2017 roku, dotychczas tylko około 18 000 osób zostało faktycznie przeniesionych, czyli nieco ponad 11% całości. Po dyskusji z udziałem Rady i Komisji, we wtorek rano, posłowie zagłosują nad rezolucją w tej sprawie w czwartek.

SEKRETARZ GENERALNY ONZ ANTÓNIO GUTERRES WYGŁOSI PRZEMÓWIENIE W PARLAMENCIE

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, który objął urząd w styczniu, wygłosi przemówienie do posłów, w środę, w południe. Sytuacja w Syrii, kryzys związany z uchodźcami oraz rola UE we wdrażaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju, powinny znaleźć się wśród tematów poruszonych przez Sekretarza Generalnego ONZ.

https://www.europarltv.europa.eu/pl/programme/eu-affairs/coming-up-in-strasbourg-from-brexit-to-watching-tv-abroad

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/pl/schedule

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=AGENDA&reference=20160912&secondRef=SYN&language=PL

http://www.europarl.europa.eu/pdfs/news/expert/newsletter/20170508NEW73712/20170508NEW73712_pl.pdf

 

 

© 2001-2014
Biuro Poselskie Krystyna Łybacka. ·

Konto na Twitter.com
Zaprasamy na nasz kanał: