Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego? Cenne porady

Jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego? Cenne porady

Odpowiednio dobrany materac to podstawa zdrowego snu. Jest to ważne dla każdego, ale szczególnie dla osób z problemami z plecami.

Czemu boli mnie kręgosłup?

Jeśli problem bólu pleców tkwi w niewłaściwym materacu, ból pojawi się zaraz po przebudzeniu lub rano, nie zawsze codziennie. To sygnał, że materac należy wymienić jak najszybciej. Może to być spowodowane złym dopasowaniem lub normalnym zużyciem. Mamy złą wiadomość: nie ma czegoś takiego jak najlepszy i najbardziej idealny materac. Warto mieć to na uwadze, gdy zdecydujemy się na hilding flamenco.

Trzeba go dopasować do użytkownika, bo na materac z lekką nadwagą zmieści się zupełnie inny materac dla 46-latka, inny dla szczupłej 22-latki, a zupełnie inny dla osoby starszej. Dotyczy to nie tylko chęci komfortu, ale także dostosowania twardości i funkcjonalności materaca do indywidualnych potrzeb. Z drugiej strony, jeśli ból pleców pojawia się w ciągu dnia, podczas normalnych czynności, takich jak siedzenie lub chodzenie, bez żadnego innego wyraźnego powodu, należy rozważyć zakup bardziej specjalistycznego materaca medycznego.

Styl życia, a czynność spania

Jeśli twój ból pleców nie jest spowodowany stylem życia, ale konkretnymi problemami zdrowotnymi, powinieneś rozważyć specjalny materac dla chorego kręgosłupa lub medyczny (lub inaczej: rehabilitacja, ortopedia, medycyna). Aby naprawdę zasłużyć na taką nazwę, materac musi przejść szereg restrykcyjnych testów i testów, które skutkują uzyskaniem przez niego statusu produktu leczniczego. Zatem czy warto jest zdecydować się na hilding flamenco?

Przede wszystkim zawsze wypełnione są najwyższej jakości materiałami, czy to materace piankowe, czy materace sprężynowe. Muszą zapewniać doskonałą elastyczność punktową, to znaczy muszą dostosowywać się do anatomicznej budowy ciała i muszą mieć szereg różnych stref twardości (najlepiej siedem stref). Jeśli materac reaguje na każdy ruch różnych części ciała, kręgosłup jest optymalnie podparty i odciążony – a mięśnie mogą swobodnie się rozluźniać i regenerować.

Medyczna odsłona

Materace medyczne na kręgosłup polecane są szczególnie przy wszystkich typach schorzeń narządu ruchu czy układu nerwowego. Wybór tego rodzaju materaca jest również uzupełnieniem i wsparciem podczas rehabilitacji w przypadku udaru, porażenia, niedowładu kończyn czy chorób zwyrodnieniowych stawów.Warto jest zatem zastanowić się nad zakupem hilding flamenco.

Szczególnym przypadkiem problemów z kręgosłupem jest ból w dolnej części pleców. Jeszcze do niedawna nawet lekarze radzili w takich przypadkach wybierać najtwardsze materace – a w skrajnych przypadkach nawet spać na podłodze! Dziś jednak wiemy, że dobrze dopasowane materace, najlepiej materace średniotwarde, sprawdzają się znacznie lepiej.