Kiedy montować drzwi zewnętrzne? Informacje na wagę złota

unnamed file 8

Drzwi zewnętrzne są szczególnie wrażliwe na warunki atmosferyczne. Ryzyko to eliminuje profesjonalny dobór powłok malarskich.

Dobry projekt, a wykonanie

Staranne zaprojektowanie, uwzględniające pogodę i lokalizację budynku, a także profesjonalny montaż na przyjętym etapie budowy zagwarantuje bezproblemową eksploatację pięknych drzwi przez naprawdę długi okres użytkowania. Miejmy to także na uwadze stawiając na drzwi zewnętrzne z doświetlami.

Jeśli zewnętrzne drzwi drewniane mają być zamontowane po południowo-zachodniej stronie, wybierz lżejsze. Konieczne jest stosowanie dachów i wnęk, które ograniczają bezpośrednie działanie wód opadowych i ograniczają działanie promieniowania słonecznego. Istotny okazuje się być także okres montażu, jeżeli wskazuje się na drzwi zewnętrzne z doświetlami. Powinno się go wykonać po zakończeniu prac budowlanych na mokro i całkowitym wyschnięciu tynków oraz podłóg.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bliskość grzejnika o dużej intensywności może prowadzić do odkształcenia skrzydła drzwi. Na stan drzwi ma szczególne znaczenie idealna wentylacja domu, zapobiegająca tworzeniu się wilgoci i grzybów w ich otoczeniu, jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne z doświetlami.

Powinien być wykonywany raz lub dwa razy w roku przy użyciu specjalnego zestawu składającego się z płynu do prania i mleczka pielęgnacyjnego. W przypadku zabrudzenia drzwiczki można częściej czyścić miękką szmatką lub gąbką zwilżoną letnią wodą i łagodnym detergentem. Nigdy nie używamy rozpuszczalników, środków alkalicznych, żrących lub zawierających chlor do czyszczenia drzwi drewnianych z brudu. Pamiętajmy o tym decydując się na przykład na drzwi zewnętrzne z doświetlami.

Nieodpowiednie są również środki do czyszczenia wyrobów sanitarnych i środki czyszczące zawierające piasek i inne materiały ścierne. Stosowanie ich może poważnie uszkodzić dekoracyjną powłokę skrzydła drzwi.

Właściwa pielęgnacja – ciąg dalszy

Niezależnie od tego, czy drzwi pokryte są pokrowcem czy przeźroczystą farbą, odpowiednio użyty zestaw odświeża ten kolor i nadaje mu nowy połysk. Właściwy montaż, użytkowanie i regularna konserwacja bramy zapewniają wieloletnie użytkowanie bramy, zachowując jej funkcjonalność i piękno w nakierowaniu na drzwi zewnętrzne z doświetlami.

Jednak niezależnie od tego warstwę lakieru należy co jakiś czas dokładnie sprawdzić, zwłaszcza gdy drzwi narażone są na silne działanie bardzo silnych warunków atmosferycznych. Sprawdzone w ten sposób powłoki należy naprawiać natychmiast po zauważeniu znacznie cieńszej warstwy lakieru, spęcznienia lub drobne pęknięcia, co uchroni powierzchnię przed działaniem odprysków czy uszkodzenia drewna.