Implanty zębów – cena. Gdzie najtaniej?

unnamed file

Wady zgryzu, bóle głowy, przemieszczanie się zębów, przedwczesne starzenie się twarzy – to główne następstwa utraty uzębienia, które nie jest uzupełnione. To, dlatego w dużej mierze warto zdecydować się na implanty zębowe. Nie chodzi tylko i wyłącznie o efekt estetyczny, ale przede wszystkim o nasze zdrowie. 

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe Kraków to specjalne śruby, które wkręca się w miejsce korzenia zęba. Następnie na nich montowana jest korona zęba. Obecnie największą popularnością cieszą się implanty wykonane z tytanu, ponieważ z jednej strony są bardzo trwałe, a jednocześnie nieszkodliwe dla organizmu. Dzięki temu ryzyko alergii czy infekcji jest minimalne. Dlaczego warto? W ten sposób można uniknąć przemieszczania się zębów, tak więc wad zgryzu oraz problemów związanych ze zmianami w kształcie szczęki oraz linia dziąseł. Chociaż implanty zębowe nie są tanie, to bez wątpienia jest to dobra inwestycja. 

Jakie są koszty?

Niestety implanty zębowe nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego nie możemy liczyć na zwrot pieniędzy, takie koszty będziemy musieli ponieść sami. Koszty będą uzależnione między innymi od wyboru materiałów, jakie zostaną zastosowane podczas leczenia. Gdy zdecydujemy się na tańsze, wówczas trzeba liczyć się z kosztami rzędu 3000 złotych. W przypadku droższych materiałów cena może wzrosnąć, nawet do 5000 złotych. Oczywiście dużo zależy od renomy i doświadczenia stomatologa. Przed decyzją z jakim stomatologiem podejmiemy współpracę, warto zapoznać się z opiniami o lekarzu w sieci. To zdecydowanie najlepsze źródło informacji, które bardzo dużo może nam powiedzieć o wybitnym specjaliście. 

Czy sugerować się ceną implantów zębowych?

W tym wypadku cena nie powinna odgrywać decydującej roli, gdyż można się bardzo niemiło rozczarować. Stomatolog, który nie będzie miał wystarczającej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności, może w nieodpowiedni sposób wszczepić implant, w efekcie zęby nie będą stabilne.
Z drugiej strony warto mieć na uwadze to, że niekoniecznie najdroższy specjalista, będzie najlepszy w tym, co robi. Warto zatem po prostu sugerować się opiniami poprzednich pacjentów i na tej podstawie dokonać wyboru. W każdym razie bardzo niska cena powinna nas zastanowić. Implanty zębowe to bardzo duża inwestycja, jednak warto uzupełnić ubytki zębowe, aby móc cieszyć się zdrowiem i pięknym wyglądem.